Domy prefabrykowane drewniane – domy z elementów gotowych

Posiadanie własnego domku jednorodzinnego to marzenie wielu osób. W obecnych czasach, młodzi ludzie coraz częściej nie chcą mieszkać z rodzicami lub wynajmować małych rozmiarów kawalerki. Dlatego decydują się na zamieszkanie w domku.

Pomimo tego, że wiele nieruchomości można kupić w surowym stanie, bądź gotowych do remontu, coraz częściej budowane są nowe posiadłości, które odpowiadają oczekiwaniom najbardziej wymagających osób. Jednak postawienie domu od podstaw, trwa niezwykle długo. W sytuacji, kiedy zależy nam na czasie, doskonałym rozwiązaniem będzie zbudowanie domu prefabrykowanego, stworzonego z gotowych elementów. 

Domy prefabrykowane – co kryje się pod tą nazwą?

Zastanawiacie się czym są domy prefabrykowane? Ta metoda budownictwa przybyła do Polski z krajów skandynawskich, Austrii oraz Niemiec. Nieruchomości tego typu tworzone są przy pomocy wcześniej przygotowanych części, które po przywiezieniu na miejsce, a jakim ma stanąć nasz wymarzony dom, są od razu montowane. 

Budowanie domów prefabrykowanych jest wykonywane szybko, ponieważ są one montowane według wytycznych zawartych w projekcie. Wznoszenie posiadłości standardowymi metodami, może trwać od kilku do nawet kilkunastu lat. W tym okresie ceny materiałów budowlanych jak i wykończeniowych mogą znacznie wzrosnąć. Domy prefabrykowane różnią się tym od zwyczajnych budowli, tym że zazwyczaj ich wznoszenie trwa około miesiąca. 

Drewniane domy prefabrykowane – Kielce , Radom

Posiadłości prefabrykowane składają się głównie z drewna. Materiał ten znany jest głównie z doskonałych właściwości izolacyjnych. Budowanie domów przy wykorzystaniu tego tworzywa nie jest tak dużym wydatkiem, jak wzniesienie murowanej posiadłości. Jedną z większych zalet domów prefabrykowanych jest energooszczędność, co oznacza, że w ciągu roku zużywa on około 40 kWh na mkw. Natomiast nieruchomości budowane tradycyjnymi metodami są znacznie droższe w utrzymaniu, gdyż zużywają więcej niż 200 kWh.

Rodzaje domów prefabrykowanych 

Domy prefabrykowane możemy podzielić na dwa typy. Nieruchomości wykonane za pomocą systemu prefabrykacji otwartej, częściowo wykonywane są w fabryce. Głównie elementy konstrukcyjne, takie jak: ściany i dach powstają w wytwórni. Natomiast montaż instalacji i reszta czynności odbywają się na terenie budowy. Jeśli zdecydujemy się na taki wariant, nasz dom zostanie wzniesiony zaledwie w ciągu kilku miesięcy. 

Innym sposobem zbudowania tego typu domu jest prefabrykacja zamknięta. W przeciwieństwie do otwartej, ten system pozwala postawić dom nawet w kilka dni. Dzieje się tak za sprawą wykonania i połączenia wszystkich elementów nieruchomości w fabryce. Dlatego takie posiadłości określa się mianem domów gotowych. 

Zapraszamy do współpracy, działamy na terenie całej Polski, głównie w woj. świętokrzyskim: Kielce, Kraków, Radom, Ostrów Świętokrzyski.