Wysoce energooszczędne domy modułowe z prefabrykatów

Podanie dokładnej definicji energooszczędnego domu jest niezwykle trudne. Rozwiązania jakie są w nich stosowane nie zależą jedynie od obecnych trendów, ale potrzeb i oczekiwań ich właścicieli. Z powodu stałego wzrostu cen ogrzewania budynków, nie jest to wyłącznie chwilowa moda, a wyjątkowo opłacalne rozwiązanie pod względem ekonomicznym dla osób chcących zainwestować we własne cztery kąty.

Już kilka lat temu, można było zaobserwować swoisty trend w budowie domów energooszczędnych Łódź. Z biegiem lat znacznie przybrał on na sile i stał się nie tylko kaprysem, a rozwiązaniem pomagającym wprowadzić znaczne oszczędności w eksploatacji budynku. Niskie nakłady finansowe jakich wymaga utrzymanie tego rodzaju domu oraz cena budowy, która jest niewiele wyższa niż w przypadku jego standardowych odpowiedników, sprawia, że dla wielu osób stał się on wyjątkowo atrakcyjną opcją.

Podstawową cechą domów energooszczędnych jest ich niskie zapotrzebowanie na ciepło, które nie powinno przekraczać 70 kWh/m2/rok.

Dla porównania, dotychczasowe budownictwo wymagało energii o połowę wyższej. Co także istotne, od 2012 roku obowiązujące przepisy narzucają, aby każdy nowo powstały budynek był energooszczędny. Wiąże się to z automatycznym nałożeniem na wykonawcę zastosowania pewnych rozwiązań.

Co wyróżnia domy energooszczędne?

Domy energooszczędne na tle innych budynków z pewnością cechują się zdecydowanie lepszą izolacją, która ogranicza ilość traconego ciepła. Co ma przełożenie na lepsze docieplenie domu i obniżenie rachunków za ogrzewanie.

Kolejnym aspektem jest specyficzny rozkład i rozmiar okien. W domach energooszczędnych unika się dużej liczby okien umieszczonych na północnej ścianie budynku. Ważna jest także ich wielkość. Duże przeszklenia, zwiększają ilość traconego przez dom ciepła, ponieważ są jego dobrym ujściem.

Z tego powodu, architekci projektujący budynki energooszczędne, zdecydowanie częściej wybierają mniejsze okna, wymagające wykonania małych otworów.

Twój wymarzony dom całoroczny energooszczędny może powstać na posiadanej przez Ciebie działce, już w kilkanaście tygodni. Oznacza to, że będzie on w tym czasie gotowy do końcowego wykończenia, umeblowania, a wreszcie zamieszkania. Nie oczekujemy twojego zaangażowania, pozwoli Ci to spożytkować zaoszczędzone siły i energię, na przeprowadzkę do nowego domu.

Balker tworzy wraz z zespołem doświadczonych specjalistów: architektów, inżynierów oraz kierowników budowy, spełniające wymagania swoich klientów domy z zastosowaniem najnowszych technologii- energooszczędności oraz pasywności.

Jak wygląda budowa domu modułowego energooszczędnego?

Przebieg budowy odbywa się, poprzez prefabrykację budynku na podstawie baz konstrukcji modułowych drewnianych, tak by elementy te przetransportować i zmontować na działce klienta.

Takie rozwiązania konstrukcyjne dają możliwość w przyszłości przeniesienia budynku na inną działkę, a także pozwalają na jego rozbudowę.

Materiały i instalacje, użyte do budowy, są zgodne z obowiązującymi w prawie budowlanym normami. Rozwiązania wykorzystywane w procesie produkcji przez Balker, są testowane w celu zapewnienia maksimum jakości i komfortu, by spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych klientów.