Domy z paczki, domy modułowe, prefabrykowane – czy ma to sens?

Wiele kontrowersji może dostarczyć hasło „dom z paczki„. Jest to stosunkowo nowe, nietypowe rozwiązanie, cieszące się wciąż rosnącą popularnością klientów. Zainteresowanie przejawiają szczególnie ci, którzy w sposób szybki pragną wybudować nowoczesny a także solidny dom.

Prefabrykaty, jakie posiadają zalety w konstrukcji domu? Poniższy artykuł przekona Cię, że przedstawiane rozwiązanie ma szanse na zrewolucjonizowanie rynku budowlanego. 

 

Domy z paczki, co to właściwie jest?

Przed przystąpieniem do omówienia zalet jakie posiadają domy z paczki, przede wszystkim wyjaśnimy czym one właściwie są. Pod tym pojęciem kryją się więc budynki powstałe z drewnianych fabrykatów.

Są one bardzo wysokiej jakości. Tak więc, budowa takiego domu odbywa się w fabryce a nie jak w wypadku innego rodzaju budynków na placu budowy. Kolejno zamówiony dom przewożony jest na miejsce w którym ma stać wraz z wszelkimi elementami.

W danym miejscu wykonuje się jedynie fundamenty, na których taki dom się osadza. I jest on wtedy gotowy do zamieszkania. Warto zauważyć, że te domy charakteryzują się nowoczesnością, energooszczędnością a także wytrzymałością. Ponadto spełniają wszelkie normy budowlane. 

 

Zalety domów prefabrykowanych 

Wśród chętnych na zakup domów z paczki pojawia się wiele wątpliwości. Szczególnie u osób, które po raz pierwszy spotykają się z taką technologią. Jednakże, jest ona starannie opracowana przez najlepszych ekspertów w tej dziedzinie, a także wdrażana na terenie całej Europy. Poniżej przedstawiamy zalety tego produktu.

 

Czas wykonania domów z gotowych elementów 

Czas wykonania określa on projekt a także wybudowanie. Wybierając produkt można liczyć się z tym, że po kilku uzyska się klucz do swojego nowego domu. A wszystko bez względu na porę roku, od której uzależnione są jedynie fundamenty. Na pozostałe elementy pogoda nie ma najmniejszego wpływu.

 

Niewielkie koszty eksploatacyjne

Najwyższe są koszty generuje ogrzewanie domu.Niższy standard budynku wiąże się z wyższymi opłatami, jednakże konstrukcja drewniana, która wykorzystywana jest podczas budowy domów, połączona z termoizolacją sprawi, że te koszty nie będą wysokie. Te budynki będą odpowiadać normą, które mają obowiązywać już w 2021 roku. 

Niewygórowany koszt budowy

Wybór domu z paczki, jest swego sposobem zapewnieniem zmniejszenia kosztów praktycznie o połowę. Wynika to przede wszystkim, z czasu budowy, a także z jego miejsca. Fabryka odporna jest na warunki atmosferyczne. Można wyliczyć dokładny czas produkcji projektu bez obaw, że mróz bądź deszcz przeszkodzi w wykonaniu domu. Ponadto, elementy, które przeznaczone są na konstrukcje nie są drogie.

Koszt zakupu takiego domu można porównać z kosztem zakupu mieszkania w bloku o takiej samej bądź podobnej powierzchni. Jednakże inwestycja w własny dom zapewni więcej prywatności a także komfortu i przestrzeni życiowej niżeli mieszkanie w blokach. Wybór domu z paczki to szybki i solidny sposób na własny kąt.

 

Zdrowie przede wszystkim!

Drewniane domy istnieją od dawna. Najbardziej popularne są w krajach skandynawskich.  Zwróćmy uwagę na to jak wpływają one na zdrowie mieszkańców. Według danych statystycznych, kraje w których od lat dostępne są domy z paczki, odnotowują dłuższą żywotność społeczeństwa.  Głównym czynnikiem, który jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy jest tworzywo z którego te domy powstają. Mają one pozytywny wpływ na organizm ludzki. Tworzywo z którego wyprodukowany jest dom wpływa również na samopoczucie jego mieszkańców.

Podsumowując wybierając drewno, wybieramy zdrowszy tryb życia.  Domy są nowoczesne a także eleganckie, odporne na złe warunki atmosferyczne.

Poznaj nasze projekty, zaczerpnij więcej wiedzy i sprawdź nasze rozwiązania konstrukcyjne. Zapraszamy do kontaktu z naszymi ekspertami.